top of page
  • תמונת הסופר/תOz Israel

נחל אוג תחתון ומנזר סנט ג'ורג'

עודכן: 29 במאי 2022

בנחל אוג תלכו בקניון צר ומרשים ותטפסו במעלה מפלים בנחל באמצעות יתדות קבועים בסלע. השילוב של נוף הקניון הצר עם הטיפוס בסולמות יעניקו לכם חוויית טיול מהנה ביותר ומה שנחמד בכל הסיפור שגם משפחות עם קטנטנים בגילאי 3.5+ יוכלו לטייל במסלול עם הזהירות הנדרשת, והילדים יהנו לא פחות מהמבוגרים. כל מה שאתם צריכים לדעת על טיול בנחל אוג!קניון נחל אוג (צילום: עוז ישראל)

מפת טיולים וסימון שבילים

ציוד חובה

משך זמן הטיול

אורך המסלול

דרגת קושי

8-9 יהודה וירושלים

נעליים גבוהות וסגורות, ציוד הגנה מהשמש (כובע, קרם הגנה, משקפי שמש...) 3 ליטר מים לכל מטייל לכל הפחות, תיק עזרה ראשונה, מפת סימון שבילים

כ- 3 שעות

כ- 3 ק"מ

מיטיבי לכת

מה צריך לדעת לפני היציאה לטיול?

  • הטיול כולל עלייה במפלים גבוהים באמצעות סולמות. במידה ויש ילדים קטנים שעולים בסולמות המלצתי היא שקודם אחד המבוגרים בקבוצה יעלה ויסייע בהעלאת הילדים בשלבים האחרונים של הסולם. מבוגר נוסף יעלה מתחת לילד העולה לצורך אבטחתו. טיילתי עם ילדיי בני ה-3.5 ו-5.5 והם צלחו את העלייה בסולמות.

  • דירגתי את הטיול ברמת מיטיבי לכת, אבל האמת היא שפרט לסולמות, תוואי הטיול קל למדי וגם אורך המסלול קצר יחסית. כלומר לולא הסולמות הייתי מדרג את הטיול כטיול קל. אם אתם מטיילים ללא ילדים קטנים או אנשים מבוגרים מאוד במסלול וסולמות זה דבר של מה בכך עבורכם, הרי שבנסיבות אלה הטיול בנחל אוג יהיה קל.

  • הטיול הוא מעגלי, מתחילים ומסיימים באותה הנקודה.

  • הטיול כולו נמצא בשטח C


איך מגיעים?

נוסעים בכביש 1 מערבה, לכיוון מעלה אדומים וממשיכים עד לצומת אלמוג. בצומת אלמוג פונים ימינה (למגיעים מכיוון ירושלים) וממשיכים עם הכביש עד לשער קיבוץ אלמוג. ממשיכים בנסיעה עוד כמה מאות מטרים לאחר שער הקיבוץ ומגיעים לרחבת חנייה, שם הטיול מתחיל.יוצאים לדרך

מרחבת החנייה יוצא שביל מסומן ירוק היורד לנחל. סימון השבילים הירוק ילווה אותנו לכל אורך ההליכה בנחל ובמעוק עצמו, עד ליציאה ממנו. תחילה השביל עובר בשפך הנחל הרחב, אך ככל שתתקדמו תגיעו לעבר הקניון שקירותיו יתחילו "לסגור עליכם". ההליכה בתוך הקניון מרשימה ביותר ויש קטעים שרוחב הקניון אינו עולה על מטרים בודדים. תוך כדי ההליכה תגיעו למפלים בנחל שאין לעלותם אלא באמצעות יתדות קבועים בסלע שרשות הטבע והגנים דאגה לשים לנו. כך נטפס ב-3 מפלים.הנוף הנשקף מרחבת החנייה בנקודת ההתחלה (צילום: עוז ישראל)

אחרי שתסיימו לטפס בסולם השלישי תוכלו למצוא לכם פינה נחמדה בתוך הקניון לצורך מנוחה ונשנושים. אודות למצוקי הקניון, לא תהיה לכם בעיה למצוא פינות מוצלות לצורך כך. המשיכו בהליכה בקניון עד שתגיעו לפיצול עם סימון שבילים שחור. בנקודה זו יוצאים מהקניון, פונים ימינה לשביל השחור ומתחילים לחזור לכיוון החנייה. אם עד כה ההליכה הייתה בתוך הקניון בתוואי מוצל, הרי שכעת ועד לסוף המסלול ההליכה תהיה מחוץ לנחל ובתוואי חשוף לשמש.גם הקטנים יכולים (צילום: עוז ישראל)


קניון נחל אוג (צילום: עוז ישראל)

ממשיכים בשביל השחור עד שמגיעים לפיצול עם סימון שבילים כחול. פונים ימינה לשביל הכחול וממשיכים ללכת בו עד לחנייה בה השארנו את הרכב בתחילת המסלול. במהלך ההליכה בשביל הכחול תוכלו לתפוס לכם לקינוח כמה נקודות תצפית יפות לכיוון הנחל וים המלח.הנוף לים המלח בסוף המסלול (צילום: עוז ישראל)

ואם אתם כבר בסביבה, ביקור במנזר סנט ג'ורג' הוא חובה!

לאחר שסיימתם את הטיול בנחל אוג מומלץ מאוד לקפוץ לביקור במנזר סנט ג'ורג' הנמצא במרחק נסיעה קצר מקיבוץ אלמוג. יוצאים מקיבוץ אלמוג ופונים שמאלה לכביש 1. ממשיכים בנסיעה עד לצומת הכניסה ליישוב מצפה יריחו, שם נפנה ימינה ומיד שמאלה. נמשיך עם הכביש עד לצומת T בו נפנה ימינה ונמשיך עם הכביש כל הזמן ישר עד שנראה מצד שמאל שלנו את שער הכניסה לשביל המוליך מטה אל המנזר. נחנה את הרכב ומכאן יש שתי אפשרויות. הראשונה היא לעלות למעלה לתצפית על המנזר והשנייה היא לרדת מטה לכיוון המנזר עצמו.הנוף הנשקף בדרך למנזר סנט ג'ורג' (צילום: עוז ישראל)


מנזר סנט ג'ורג' (צילום: עוז ישראל)

העלייה לתצפית והירידה ממנה אינם קשים במיוחד ותוכלו לקבל נקודת מבט טובה על המנזר והנוף הסובב. אם תבחרו באופציה השנייה, תוכלו ליהנות מהגעה ממש עד למנזר עצמו ולראות בדרך את נווה המדבר של ואדי קלט ואמת המים היפה. לטעמי הירידה למנזר שווה את ההליכה, על אף העלייה חזרה אחר כך באותה הדרך.


אם טיילתם באזור נחל אוג, ואדי קלט ומנזר סנט ג'ורג' ויש לכם מה להאיר, להעיר, להוסיף או לתקן, מוזמנים לעשות זאת כאן בתגובות.


תהנו!33 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page